Четвер, 07.12.2023, 12:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Підвисоцьке навчально-виховне об'єднання

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Важливе від МОН №20

Вітаємо, колеги!

У сьогоднішньому листі ми зібрали найважливіші новини, які стосуються нового навчального року і особливостей шкільної освіти в умовах карантину.

Нижче – інформація про корисні матеріали для шкіл, розроблені у межах інфокампанії МОН і ЮНІСЕФ "Школо, ми готові", алгоритм для директорів у разі підозри або підтвердження COVID-19 у закладі, а також низка рекомендацій Міністерства, зокрема – для пілотних 4-х класів НУШ. 

Тож починаємо!

 

ШКОЛО, МИ ГОТОВІ: КАМПАНІЯ МОН ТА ЮНІСЕФ
ПРО БЕЗПЕЧНЕ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

МОН і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запустили інформаційну кампанію "Школо, ми готові". Її мета – проінформувати  вчителів і адміністраторів шкіл, учнів і батьків про правила та умови безпечного навчання в умовах пандемії COVID-19 у навчальному році 2020/2021. 

У межах кампанії:

  • розроблено матеріали, які допоможуть директорам, вчителям, батькам та учням працювати і навчатись в умовах карантину – вони доступні за посиланням;
  • у школи надіслано друковані постери щодо правил респіраторної гігієни, рекомендацій щодо безпечних умов навчання та особливостей різних форматів навчання;
  • на сторінці mon-covid19.info/schools збирається актуальна інформація про навчання в умовах карантину, а також електронні версії постерів, матеріали для вчителів і батьків, відповіді на поширені запитання;
  • створено плани та додаткові матеріали для уроку про правила безпечного навчання під час карантину: матеріали для 1-4 класів доступні для завантаження за цим посиланням, для 5-11 класів – за цим.

Докладно про кампанію "Школо, ми готові", яку реалізує МОН спільно з ЮНІСЕФ за підтримки USAID та ГС "Освіторія", читайте у цьому матеріалі.

 

ОНЛАЙН-КУРС ПРО ДИСТАНЦІЙНЕ ТА ЗМІШАНЕ НАВЧАННЯ:
ДРУГИЙ МОДУЛЬ – У ДОСТУПІ

1 вересня  оприлюднено другий модуль онлайн-курсу про дистанційне та змішане навчання у школах і профтехах – пройти його вже можна за посиланням.

Цей модуль – про:

  • взаємини між учасниками освітнього процесу під час дистанційного навчання;
  • інструменти, які допоможуть створити комунікативний простір у змішаному навчанні;
  • створення безпечного простору для навчання в умовах пандемії;
  • організацію дистанційного навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

Модуль містить інтерактивні вправи, чек-листи для педагогів і керівників закладів, корисні статті, карту взаємодії між учасниками освітнього процесу під час дистанційного навчання, інфографіку-пам’ятку про правила безпеки для навчання в умовах пандемії та інші корисні матеріали. Наприкінці модуля учасники пройдуть підсумковий тест.

Наступний модуль – про методи навчання у дистанційному та змішаному форматі молодших школярів – з’явиться у доступі вже 8 вересня. 

Онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання для педагогів та керівників шкіл і профтехів стартував 25 серпня. Якщо ви хочете пройти курс, але ще не зареєструвались на нього, зробити це можна за посиланням

 

ЯК ДІЯТИ У ВИПАДКУ ПІДОЗРИ АБО ПІДТВЕРДЖЕННЯ COVID-19 У ШКОЛІ: 
АЛГОРИТМ ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ

Міністерство розробило для директорів шкіл спеціальний алгоритм дій у разі виявлення в учня або працівника ознак гострого респіраторного захворювання. Він пояснює, як варто діяти, якщо у школі підозрюють або підтверджують захворювання на COVID-19. 

Так, якщо в учня виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, його необхідно ізолювати у спеціальному приміщенні школи й невідкладно зв’язатись із батьками, а якщо COVID-19 підтвердився, клас такого учня направляється на самоізоляцію і переходить на дистанційне навчання.

Стисло про зміст алгоритму можна прочитати у цьому матеріалі, ознайомитись із повним текстом – за цим посиланням.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН: ПІЛОТНІ 4-ТІ КЛАСИ НУШ ТА ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ

Також пропонуємо до вашої уваги актуальні рекомендації Міністерства для педагогів і керівників шкіл. Вони стосуються пілотних 4-х класів НУШ та інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами. 

  • Щодо організації навчання у пілотних 4-х класах НУШ. Про планування освітнього процесу і оцінювання учнів, інтегрований підхід, ДПА, заповнення журналу. Стисло читайте в цьому матеріалі МОН, ознайомлюйтесь із рекомендаціями повністю ось за цим посиланням.
  • Про навчання учнів з особливими освітніми потребами на 2020/2021 навчальний рік. Описано пріоритети роботи інклюзивно-ресурсних центрів, особливості організації інклюзивного навчання в регіонах “червоної” зони епідемічної небезпеки. Стисло – тут, текст рекомендацій – ось тут.
  • Щодо функцій та обов'язків асистента вчителя та асистента учня. Про утворення інклюзивних класів та особливості роботи асистентів вчителя або учня. Коротко – за цим посиланням, рекомендації повністю – за цим.

 

На сьогодні все! Це були основні новини від МОН за останній тиждень. Дякуємо, що залишаєтеся із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій гугл-формі.

Якщо ви знаєте тих, кому може бути цікаво отримувати від нас такі листи, будь ласка, поділіться контактом через цю гугл-форму.

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка)

До зв’язку за тиждень! 

 

З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031