КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ STEM-ОСВІТИ. ВСТУП-2020
Колеги, вітання!
Сьогодні в нашій щотижневій добірці новин від МОН – про рекомендації Міністерства для підготовки шкіл до нового навчального року, концепцію розвитку STEM-освіти та актуальні новини вступу-2020.
Починаємо!
ЯК СТВОРИТИ БЕЗПЕЧНІ УМОВИ У ШКОЛІ Й ПІДГОТУВАТИСЬ
ДО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ: РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН
Міністерство підготувало рекомендацїі для шкіл, які допоможуть створити безпечні умови для педагогів та учнів під час карантину, а також бути готовими до можливих змін епідемічної ситуації.
Зокрема, МОН рекомендує школам:
- закріпити за класами окремі навчальні кабінети для мінімізації пересування учнів у закладі;
- запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації;
- на початку нового навчального року з’ясувати рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці 2019/2020 н.р., і визначити необхідність повторно вивчати цей матеріал;
- спілкуватись із батьками переважно дистанційно;
- запропонувати навчання на екстернаті або дистанційно батькам учнів із хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет тощо.
Відповідний лист із рекомендаціями вже надіслано керівникам шкіл і місцевих управлінь освіти і науки. Із ним також можна ознайомитись за цим посиланням. Докладніше про рекомендації читайте у матеріалі МОН.
КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ STEM-ОСВІТИ
Кабінет Міністрів ухвалив Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), реалізація якої передбачена до 2027 року.
Згідно з Концепцією, навчальні методики та навчальні програми STEM-освіти будуть спрямовані на формування компетентностей, актуальних на ринку праці. Зокрема, це критичне, інженерне і алгоритмічне мислення, навички оброблення інформації й аналізу даних, цифрова грамотність, креативні якості та інноваційність, навички комунікації.
STEM-освіта може реалізуватися через усі види освіти – формальну, неформальну, інформальну (на онлайн-платформах, у STEM-центрах/лабораторіях, за допомогою екскурсій, турнірів, конкурсів, фестивалів, практикумів тощо).
Докладніше про концепцію можна почитати ось за цим посиланням.
ВСТУП-2020: АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
І традиційно ділимось актуальними новинами про вступну кампанію. Закликаємо за можливості ділитись ними зі вступниками та їхніми батьками – ця інформація може стати їм у нагоді!
- Вступники пільгових категорій мають можливість подавати електронні заяви – цьогоріч в ЄДЕБО реалізовано новий модуль “Особи зі спеціальними умовами вступу”. Деталі – за посиланням.
- Вступникам, які не можуть зареєструвати особистий е-кабінет через помилки у документах про повну загальну середню освіту, не потрібно отримувати дублікати. Їм необхідно звернутись до сервісу підтримки електронних кабінетів вступників, надіславши на ez@inforesurs.gov.ua відповідного електронного листа. Деталі – за цим посиланням.
- Ми також опублікували інструкцію, як правильно розрахувати середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту, який потрібен, щоб подати заяву на вступ до вишу – як в електронному, так і в паперовому вигляді. Інструкцію можна знайти за цим посиланням.
Це були основні новини за тиждень від МОН. Дякуємо, що залишаєтеся із нами на зв’язку.
Коротко нагадуємо, що отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій гугл-формі.
Якщо ж ви знаєте тих, кому може бути цікаво отримувати від нас щочетверга такі листи, будь ласка, поділіться контактом через цю гугл-форму.
Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка)
До зв’язку наступного тижня!
З любов'ю
|