Меню сайту
Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
I Н С Т Р У К Ц I Я з безпеки життєдіяльності при роботi з електроприладами в кабiнетi хіміїЗ А Т В Е Р Д Ж Е Н О Наказом директора _______________________ вiд _______________ № __ I Н С Т Р У К Ц I Яз безпеки життєдіяльності №___при роботi з електроприладами в кабiнетi хімії
1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ 1.1. Практичнi, лабораторні роботи, проводити у тих умовах i порядку, з такими електроприладами, якi зазначенi в iнструкцiї до проведення експерименту. 1.2. Поводження з електроприладами потребує виконання правил електробезпеки вiдповiдно до ДНАОП 0.00-1.21-98 "Правила безпечної експлуатацiї електроустановок споживачiв". 1.3. Електроприлади, що перебувають в експлуатацiї, перiодично оглядає особа, вiдповiдальна за електрогосподарство; вона також перевiряє захисне заземлення, електропроводку i загальний стан електромережi. 1.4. Всі електроприлади де передбачається занулення (заземлення) повинні бути занулені. 1.5. При роботi з електроприладами можливi такi небезпечностi: - падiння предметiв, матерiалiв; - ураження електрострумом; - опiки i отруєння вiд пожежi.
2. ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ Учнi повиннi: 2.1. Одягнути спецiальний одяг i засоби iндивiдуального захисту (гумовi рукавицi, захиснi окуляри тощо) 2.2. Ознайомитися iз змiстом лабораторної, практичної роботи та з правилами безпечного їх виконання. 2.3. При виявленi небезпечностей на робочому мiсцi: несправнi прилади, оголенi електродроти та iнше, негайно повiдомити вчителя.
3. ПIД ЧАС РОБОТИ 3.1.Треба використовувати електронагрiвники закритого типу та iнше електричне обладнання тiльки заводського виготовлення. Пiд час експлуатацiї слiд користуватися паспортом та iнструкцiєю заводу-виробника. 3.2. Усi електронагрiвальнi прилади повиннi мати теплоiзоляцiю знизу i з боку стiн. Як теплоiзоляцiю можна використати керамiчнi плити та iншi негорючi матерiали з малою теплопровiднiстю. 3.3. Подання струму через загальний рубильник до робочих мiсць i вимикання його пiсля закiнчення робiт виконує лише вчитель або особа, яка обслуговує електромережу навчального закладу. 3.4. Штепсельнi розетки i встановлене обладнання можуть перебувати пiд струмом на час проведення дослiдiв. Пiсля закiнчення експерименту подача струму негайно припиняється. 3.5. Шафи з розподiльними пристроями повиннi бути замкненi на замок. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: 3.6. Учням під час уроку залишати своє робоче мiсце. 3.7. Залишати без нагляду увiмкненi електронагрiвальнi прилади, запаленi спиртiвки. 3.8. Використовувати електричнi повiтродувки з метою розливу агресивних рiдин з великих посудин в окремi склянки.
3.14. Користуватися електроприладами у разі пошкодження заземлюючого пристрою ( якщо вимагається їх занулення (заземлення) ).
4.1. Треба негайно вимкнути електроприлади. 4.2. Прибрати своє робоче мiсце у вiдповiдностi до вказiвок вчителя. 4.3. Зняти спецiальний одяг та привести себе в порядок. 4.4. Вимити з милом руки. 4.5. Вимкнути освiтлення. 5. В АВАРIЙНИХ СИТУАЦIЯХ 5.1. У випадку аварiйної ситуацiї негайно повiдомити вчителя, чи завiдуючого кабiнетом та виконати наступнi дiї:
-у разi вiдключення електроенергiї, термiново вимкнути все електрообладнання, яке знаходиться на робочому мiсцi;
-у разi витiкання газу в газовому пальнику чи з'єднаннях перекрити кран i повiдомити вчителя. -у разi аварiї в системi водопостачання чи каналiзацiї необхiдно термiново перекрити крани водопостачання i повiдомити вчителя; -у разi виникнення пожежi (чи загоряння) необхiдно вжити заходiв щодо її гасiння, негайно повiдомити вчителя та приступити до лiквiдацiї пожежi згiдно з дiючою в закладi iнструкцiєю з пожежної безпеки; -у разi травмування учня, необхiдно повiдомити про це вчителя та за його вказiвкою надати потерпiлому першу долiкарську допомогу i якнайшвидше вiдправити його до медпункту.
РОЗРОБЛЕНО:
ПОГОДЖЕНО:
|
Пошук
Календар
Архів записів
Друзі сайту
|